PrestaShop - moduł płatności Bitcoin BTC, kryptowaluta

Moduł umożliwiający szybkie płacenie za zamówienie poprzez walutę Bitcoin (BTC) w sklepie PrestaShop

Więcej szczegółów

99,00 zł brutto

Opis

Narodzenie pieniądza Internetu stało się faktem. Dynamiczne wzrosty i coraz większa kapitalizacja tej cyfrowej waluty zwróciła na niego uwagę całego świata. Niegdyś "zabawka" cyberpunków lub fanaberia geeków - dziś urosła do rangi waluty, która zaczyna coraz bardziej się liczyć w światowym rankingu finansowym.

Bitcoin (BTC) poza dynamicznymi wzrostami i korzyściami relatywnego wzbogacenia się na jego kursie daje także niesłychane dotąd możliwości techniczne dla płatności online. Kontrahenci mogą rozliczać się w dowolnej chwili bez posiadania konta bankowego. Także bez potrzeby rejestracji swojego maila w konkretnym serwisie internetowym (przykład: PayPal). Umożliwia to względną anonimowość przelewów (transakcji), która nie ma miejsca w przypadku innych płatności.

Poza nieznacznymi opłatami wobec sieci, używanie Bitcoin (BTC) jest praktycznie zwolnione z dodatkowych kosztów. Ponadto przelewy (transakcje) docierają do odbiorcy w kilka minut (nawet w okresach świątecznych).

Wychodząc na przeciw tym oczywistym korzyściom, które daje ta kryptowaluta - stworzyliśmy autorski modułu do płatności online za pomocą Bitcoin (BTC). Zastosowaliśmy tutaj parę innowacyjnych technik weryfikacji transakcji i dopasowaliśmy je do potrzeb PrestaShop.

Zachęcamy do rozbudowania sklepu o tę formę płatności. Daj Twoim klientom taką nowoczesną możliwość rozliczenia. Ponadto zwiększ prestiż Twojego sklepu internetowego. Udostępnienie takiej nowoczesnej formy płatności na pewno zostanie przez nich zauważone.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi naszego modułu.

Wymagania.

 • Wersja oprogramowania: PrestaShop 1.6.x
 • Wspierana waluta (z której będzie przeliczana kwota BTC): Złoty Polski.
  (Istnieje możliwość dodatkowego zaprogramowania innych walut)
 • Dodanie procesu CRON na serwerze. Chodzi o automatyczne wywoływanie adresu URL. (Każdy serwer posiada taką możliwość)
 • Włączone nadpisywania plików PHP (overrides). Patrz poniżej podpunkt "Instalacja".

Instalacja

Moduł instalujemy standardowo jak każdy inny dodatek do PrestaShop:

Zaplecze sklepu -> Moduły -> Dodaj moduł -> (sekcja) Dodaj nowy moduł -> Wybierz plik -> (Wskaż pobrany po zakupie plik ZIP) -> Prześlij moduł

Gdy plik zostanie pobrany znajdź go na liście modułów wpisując jego nazwę:

btcpayment

Wciśnij przycisk Instaluj i potwierdź instalację.

W konfiguracji modułu podaj Twój adres BTC na który mają być wpłacane pieniądze.

Na tej samej stronie w zarządzaniu modułem znajduje się unikalny link URL, który należy dopisać do zadań CRON (patrz galeria na tej stronie). W tej sprawie skontaktuj się z administratorem serwera lub z nami (patrz poniżej podpunkt "Gwarancja i późniejszy support techniczny.")

UWAGA! Dodatkowo upewnij się, że Twój sklep ma włączone nadpisywania plików PHP:

Zaawansowane -> Wydajność -> (sekcja) Tryb debugowania ->
Wyłącz wszystkie nadpisywania -> NIE

Demo modułu.

Moduł można przetestować w obrębie naszego sklepu. Jest on u nas zainstalowany jako kolejna forma płatności. Zapraszamy do wykonania zamówienia testowego i zaznaczenia tego w komentarzu do zamówienia. Wówczas nie będzie ono przez nas brane pod uwagę i zostanie anulowane.

UWAGA! W takiej sytuacji proszę nie przelewać pieniędzy przez BTC. Dopuszczamy możliwość zwrotu wpłaconej kwoty jednak z uwzględnieniem fee dla sieci Bitcoin (BTC).

Zgodność z wersją PrestaShop i Bitcoin Cash.

Moduł dedykowany jest dla wersji 1.6.x oprogramowania PrestaShop. Natomiast wersja dla 1.7.x jest w fazie rozwoju.

UWAGA! Moduł umożliwia płatność przez klasyczną wersję protokołu Bitcon (BTC) (nie dotyczy on płatności Bitcon Cash). Wersja dla Bitcoin Cash jest w fazie rozwoju.

Licencja modułu, serwis weryfikacyjny i limity.

Licencja obejmuje możliwość korzystania z tego modułu dla 1 domeny sklepu. Subdomena w obrębie domeny (np. sklep2.domena.pl) traktowana jest jako odrębna domena.

Wraz z modułem dostarczany jest link do serwisu weryfikacyjnego. Sprawdza on zaistnienie nowej transakcji w publicznej sieci Bitcoin (BTC), weryfikuje jej poprawność oraz liczbę uzyskanych potwierdzeń przez uczestników sieci. Połączenie z serwisem weryfikacyjnym jest szyfrowane (SSL) i pozbawione kosztów oraz konieczności logowania.

Serwis weryfikacyjny bazuje m.in. na informacjach pozyskanych z takich serwisów jak http://blockchain.info lub inne.

UWAGA! Korzystanie z usług serwisu weryfikacyjnego wiąże się z określonymi limitami. Na tę chwilę wynoszą one 100 odpytywań z jednej domeny sklepowej / dzień.

UWAGA! Po zakupie liczba możliwych pojedynczych pobrań modułu to: 5. Dodatkowo moduł jest możliwy do pobrania przez 14 dni od jego zakupienia.

Opis działania modułu.

Moduł umożliwia szybkie zrealizowanie płatności wykonując przelew BTC wprost z portfela Bitcoin (BTC). Bez posiadania konta na odrębnym serwisie płatniczym. Pieniądze są przelewane wprost na podany w konfiguracji modułu adres BTC, który jest wyświetlany podczas dokonywania zakupu. Właściciel sklepu sam określa ten adres BTC (patrz podpunkt wyżej: "Wymagania").

Wybór formy płatności

Płatność BTC pojawia się jako kolejna płatność obok przelewu, PayPal i innych zainstalowanych na sklepie:

modul-platnosci-bitcoin-btc-prestashop.p

Przeliczenie BTC z ceny zamówienia w PLN

Wartość zamówienia jest automatycznie przeliczna na aktualną wartość w BTC:

modul-platnosci-bitcoin-btc-prestashop-2

UWAGA! Przeliczona na w/w screenie wartość w BTC to stan kursu na dzień pisania tego tekstu tj. 16-05-2018.

Wyświetlenie adresu BTC na które klient przelewa kryptowalutę

Transakcja odbywa się poprzez zeskanowanie/skopiowanie kodu widniejącego w module płatności, wykonanie płatności i kliknięcie przycisku sprawdź Twoją płatność Bitcoin (BTC):

modul-platnosci-bitcoin-btc-prestashop-3

Monit z potwierdzeniem, że transakcja zaistniała w sieci Bitcoin (BTC)

Po wykonaniu płatności pojawia się ona w panelu PrestaShop na liście zamówień, a klient otrzymuje stosowny komunikat oraz standardowy e-mail z potwierdzeniem zamówienia:

modul-platnosci-bitcoin-btc-prestashop-4

Statusy zamówienia i odpowiadające im wiadomości e-mail:

Początkowo zamówienie posiada status:

"Tranzakcja w BTCPayment rozpoczęta"

Widok maila z tym statusem:

modul-platnosci-bitcoin-btc-prestashop-6

Następnie sieć Bitcoin (BTC) weryfikuje tę płatność i w momencie uzyskania przynajmniej 1 potwierdzenia - status zamówienia w PrestaShop zmienia się automatycznie na:

"Tranzakcja w BTCPayment potwierdzona".

Widok maila po otrzymaniu min. 1 potwierdzenia:

modul-platnosci-bitcoin-btc-prestashop-5

Pełna automatyzacja.

Wszystkie zmiany statusu i potwierdzenie dokonania płatności (wraz z linkiem do transakcji Bitcoin (BTC)) klient otrzymuje na maila. Są one wykonywane automatycznie bez żadnej dodatkowej pracy ze strony właściciela sklepu. Automatyzację uzależnia dopisanie linku z konfiguracji do zadań CRON.

Gwarancja i późniejszy support techniczny.

Zapewniamy 1-miesięczny support techniczny i pomoc informatyczną przy funkcjonowaniu tego modułu.

Bezpłatnie pomagamy także z konfiguracją CRON na serwerze.

Serwis weryfikacyjny gromadzi jedynie niezbędne dane do sprawdzenia poprawności transakcji. Takie jak:

 • Nazwę domeny sklepu z której dokonywana jest transakcja
 • ID transakcji (jest to publiczna informacja dostępna w Blockchain)
 • Adres na który dokonywana jest wpłata (jest to publiczna informacja dostępna w Blockchain)
 • Wartość transakcji (jest to publiczna informacja dostępna w Blockchain)
 • Data wykonania transakcji (jest to publiczna informacja dostępna w Blockchain)

UWAGA! Autor modułu i właściciel serwisu weryfikacyjnego nie ponosi odpowiedzialności za transakcje (sprzedaż towarów lub usług), które są (lub będą) wykonywane w oparciu o ten moduł. Moduł stanowi dodatek do sklepu opartego o PrestaShop, który umożliwia rozliczenie się kontrahentów za pośrednictwem Bitcoin (BTC). Autor modułu i właściciel serwisu weryfikacyjnego nie jest tutaj pośrednikiem ani stroną tej transakcji, a jedynie ułatwia jej zawarcie poprzez usprawnienie komunikacji z publicznie dostępną siecią Blockchain kryptowaluty Bitcoin (BTC). Oznacza to, że transakcja przebiega bez jego pośrednictwa i ewentualnego naliczenia dla niego marży do takiej transakcji.